English

نامه اعتراضی کمیسیون فرهنگی به وزارت فرهنگ درباره کارگروه حل بحران کاغذ

آرشیو خبر بازدید: 152 کد مطلب: 4844  

نامه اعتراضی کمیسیون فرهنگی به وزارت فرهنگ درباره کارگروه حل بحران کاغذ

خانه ملت
عضو مجلس در کارگروه حل بحران کاغذ می‌گوید کمیسیون فرهنگی مجلس تصمیم گرفته نامه‌ای اعتراضی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص روند فعالیت این کارگروه داشته باشد.
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن ساعت 13:09
سیداحسان قاضی زاده هاشمی گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع عدم دعوت کارگروه حل بحران کاغذ از دو نماینده‌ای که به نیابت از مجلس در این کارگروه حضور دارند، مطرح و مقرر شد کمیسیون نامه‌ای مکتوب به وزارتخانه ارسال کند مبنی بر اینکه اگر این رویه تداوم داشته باشد، پیگیری می‌شود تا کارگروه به وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگردد.

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی افزود: ما معتقدیم کارگروه کاغذ باید ذیل وزارت صمت فعالیت کند؛ زیرا اصل تنظیم بازار جزو شرح وظایف وزارت صنعت است همچنانکه ستاد تنظیم بازار ذیل این وزارتخانه قرار دارد.

ناشران اعتراض دارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه فلسفه وجودی کارگروه کاغذ، تشکیل کمیته‌ای برای تنظیم بازار کاغذ است، ادامه داد: قرار گرفتن این کارگروه در زیرمجموعه وزارت فرهنگ، یک امر توافقی بود در حالیکه بر اساس قانون وزارت صمت باید مسئول باشد.

وی تاکید کرد: اگر کارگروه زیر نظر وزارت فرهنگ باشد، به اندازه کافی قدرت اجرایی و توان عمل ندارد؛ ضمن آنکه بسیاری از ناشران به اتفاقاتی که در آنجا رخ داده، اعتراض دارند.

رانت‌ کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

قاضی زاده هاشمی توضیح داد: به گفته ناشران، بعضا توزیع رانت‌هایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته که ایجاد تبعیض کرده است.

عضو مجلس در کارگروه حل بحران کاغذ گفت: تصمیم کمیسیون فرهنگی مجلس برای نگارش نامه به وزارت فرهنگ آن است که مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم دعوت اعضا عنوان و اعلام کند اگر این فرایند ادامه داشته باشد باید کارگروه به وزارت صمت برگردد./


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :