English

بی‌ثباتی نرخ ارز و به‌هم‌ریختگی بازار چاپ

آرشیو خبر بازدید: 484 کد مطلب: 4311  

بی‌ثباتی نرخ ارز و به‌هم‌ریختگی بازار چاپ

ایبنا
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه در هفته‌های اخیر گفت: به دنبال افزایش قیمت دلار در هفته‌های اخیر، نوسانات قیمت مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه‌داران، بازار را به هم ریخته است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين ساعت 10:29

 علی مغانی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان عنوان کرد: در نخستین ماه سال وضعیت کار چاپخانه‌داران زیادی در حالت رکود به سر می‌برد و بسیاری از سفارش‌های چاپی با افت قابل توجه،‌ کاهش داشته است.
 
وی افزود: بسیاری از واردکنندگان که سود خود را کرده‌اند در روزهای اخیر با افزایش نرخ ارز قیمت‌ها را بالا برده‌اند. این مساله باعث شده تولیدکنندگان و چاپخانه‌داران زیادی با مشکل روبرو شوند زیرا نمی‌توانند سفارش بگیرند.
 
مغانی با اشاره به پاره‌ای از مشکلات مضاعف که با وجود شرایط پیش‌آمده وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند،‌ توضیح داد:‌ تولیدکنندگان و چاپخانه‌داران در حالی که نتوانسته‌اند سفارش‌های مناسبی داشته باشند، در عین حال باید حقوق کارگران، بیمه، مالیات و قبوض خود را پرداخت کنند و هزینه‌های بالای جاری ماهیانه خود را بپردازند.
 
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان با بیان اینکه در نخستین ماه سال 97 چاپخانه‌ها با کاهش سفارش روبرو بودند، ادامه داد: در این میان بسیاری از مجتمع‌های بزرگ چاپی از وضعیت کار ناراضی هستند و شاهد هستیم که بسیاری از مدیران چاپخانه‌ها به دنبال تغییر شغل و کاربری هستند.
 
مغانی تاکید کرد: قیمت دلار تاثیر مستقیم بر روی نرخ مواد اولیه داشته است و وضعیت بازار به گونه‌ای است که وقتی قیمت‌ها 100 تومان بالا می‌رود،‌ اجناس هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و زمانی که ارزان می‌شود، قیمت‌ها پایین نمی‌آید.
 
به گفته وی، ثبات نرخ ارز و به دنبال آن قیمت‌ مواد اولیه می‌تواند در ثبات بازار کار نقش به‌سزایی داشته باشد و دولتمردان باید با توجه به این موضوعات تلاش کنند برای تولیدکنندگان زمینه خوب و مناسبی برای کار فراهم کنند. 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بی‌ثباتی نرخ ارز و به‌هم‌ریختگی بازار چاپ ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :